Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Porota súťaže

Písaná žurnalistika - Najlepšia reportáž
  • Tibor Búza, producent a bývalý programový riaditeľ RTVS
  • Robert Časenský, šéfredaktor magazínu Reportér 
  • Jana Dubovcová, bývalá Verejná ochrankyňa práv
  • Ivan Godársky, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Písaná žurnalistika - Najlepší rozhovor
  • Tomáš Kaminský, producent dokumentárnych filmov
  • Stanislava Benická, editorka, TV Markíza
  • Eva Borušovičová, režisérka, scenáristka a spisovateľka
  • Valéria Polovková, členka Rady súťaže a zástupkyňa partnera Newton Media
 
Písaná žurnalistika - Najlepší investigatívny príspevok
  • Lukáš Diko, freelance konzultant
  • Barbora Mareková, reportérka TV Markíza, t.č. na materskej dovolenke
  • Viera Žúborová, politologička
  • Ivan Godársky, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Písaná žurnalistika - Najlepší analytický príspevok
  • Štefan Kišš, riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze
  • Tatiana Repková, medzinárodná expertka pre riadenie médií
  • Richard Ďurana, riaditeľ INESS
  • Alena Pániková, členka Rady súťaže Novinárska cena
 
Písaná žurnalistika - Najlepší komentár
  • Tatiana Jančáriková, novinárka, Thomson Reuters
  • Jana Cviková, spoluzakladateľka ASPEKTu
  • Vladislav Doktor, External Communications Manager, IBM ČR a SR, bývalý novinár
  • Eva Pauliaková, členka Rady súťaže a zástupkyňa partnera Asociácia vydavateľov tlače
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepšia reportáž
  • Oliver Brunovský, publicista
  • Jana Neumannová, novinárka, Reportéři Českej televízie
  • Barbara Janišová Feglová, filmová producentka
  • Štefan Frimmer, člen Rady súťaže a zástupca hlavného partnera Slovenská sporiteľňa
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepší rozhovor, beseda, diskusia
  • Andrej Findor, sociológ a vyokoškolský pedagóg Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK
  • Marek Wollner, šéfredaktor reportážnej publicistiky Českej televízie
  • Tomáš Grečko, šéfredaktor redakčného tímu Seesame a bývalý novinár
  • Rastislav Kužel, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Najlepší regionálne publikovaný alebo odvysielaný príspevok
  • Ján Glovičko, odbor internej komunikácie, Generálne riaditeľstvo EK pre ľudské zdroje a bezpečnosť
  • Zuzana Kumanová, etnografka, historička a predsedníčka združenia In Minorita
  • Valéria Polovková, členka Rady súťaže a zástupkyňna partnera Newton Media
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepší investigatívny príspevok
  • Petr Vavrouška, obchodný riaditeľ skupiny mmcite+, bývalý novinár
  • Erik Láštic, vedúci Katedry politológie Univerzity Komenského
  • Jaroslav Kmenta, investigatívny novinár a spisovateľ
  • Marián Leško, člen Rady súťaže Novinárska cena
 
Cena za inovatívnu online žurnalistiku
  • Ján Hacek, vysokoškolský pedagóg Katedry žurnalistiky Univerzity Komenského
  • Michal Pastier, majiteľ a kreatívny riaditeľ, reklamná agentúra Zaraguza
  • Pavlína Kvapilová, moderátorka, konzultantka, autorka projektu Elegantní Česko
  • Zuzana Kušová, členka Rady súťaže a zástupkyňna partnera Mayer McCann Erickson
 
Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra
  • Mykola Kovalenko, grafický dizajnér, reklamná agentúra Respect APP
  • Juraj Malíček, vysokoškolský pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa 
  • Ivana Šáteková, výtvarníčka
  • Ivan Hanousek, zakladateľ Českej únie karikaturistov, novinár a spisovateľ
 
Najlepšia fotografia
  • Milan Jaroš, fotograf, Respekt
  • Milota Havránková, fotografka, výtvarníčka
  • Jozef Ondzik, fotograf
 
Najlepší článok uverejnený na blogu
  • Denisa Havrľová, PR manažérka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR
  • Robert Slovák, prezident Klubu reklamných agentúr Slovenska
  • Samo Marec, bloger, spisovateľ a copywriter
  • Alena Pániková, členka Rady súťaže Novinárska cena
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×