Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

Máme radi novinárov


Valentín sa blíži, ale nie preto to chceme deklarovať aj takto verejne. Myslíme si, že je fajn, povedať to niekedy nahlas. ​Náš premiér a väčšina politikov s nami súhlasiť asi nebude, ale my máme radi novinárov. Prečo by aj mali, keď ich prácou je odhaliť to, čo by chceli politici ututlať, poukazovať na korupciu, klientelizmus, ale v neposlednom rade napríklad aj stáť na strane slabších, teda občanov a pomáhať im hájiť svoje práva.


Uvedomujeme si, akú prácu pre spoločnosť robia a prakticky najhlasnejšia verejná odmena sú nadávky a zosmiešňovanie.
 
Aj to je je jeden z dôvodov, prečo každý rok vyhlasujeme túto súťaž. A tentokrát by ste im mohli odkázať aj vy, prečo si ich vážite, čo robia dobre, prípadne dôvody, pre ktoré si zaslúžia prívlastok “strážni psi demokracie”.
 

Vaše názory postupne uverejníme na našich coverphotos, čím sa stane vaša podpora verejnou. No a ak sa nám v Nadácii otvorenej spoločnosti niektorý z Vašich príspevkov veľmi zapáči, odmeníme ho pozvánkou na odovzdávanie Novinárskych cien za minulý rok. Tam budete mať možnosť stretnúť svojich obľúbených novinárov aj osobne. Písať môžete na adresu novinarskacena@osf.sk alebo do správy na našej stránke na Facebooku.
 
A je tu ešte jeden spôsob, ako ich povbudiť v ich práci. Do nedele 14. februára 2016 môžete TU prihlásiť novinársku prácu, o ktorej si myslíte, že by mohla vyhrať jedno z ocenení. Podmienky prihlásenia si môžete prečítať tu.
 

späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×