Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

Medziročný nárast počtu prihlášok do Novinárskej ceny


Po uzavretí prihlasovania do Novinárskej ceny 2022 evidujeme 480 prihlásených prác do 13 otvorených kategórií. 19. ročník súťaže tak priniesol opäť nárast v počte prihlášok. A to napriek zníženiu limitu počtu príspevkov od jedného autora/autorky na dva v jednej kategórii. Príspevky aj série sú rovnomerne prihlásené do všetkých trinástich kategórií, takže všetky poroty budú mať z čoho vyberať.


Má to cenu

 
Po vyhlásení Novinárskej ceny 2022 a otvorení prihlasovacieho systému sme ako už aj po minulé roky propagovali súťaž na sociálnych sieťach kampaňou vytvorenou našim partnerom – agentúrou Mayer/McCann Erickson. Cieľom bolo nielen podporiť kvalitnú žurnalistiku, ale zvýšiť povedomie o Novinárskej cene v regiónoch a medzi širšou verejnosťou. Tváre prvej časti kampane Má to cenu! boli ocenení novinári z minulých ročníkov - Veronika Folentová z Denníka N, Jakub Filo z denníka SME a publicista Michal Havran.


O Ukrajine aj od autoriek z Ukrajiny

 
Hlavnými témami prihlásených prác boli podľa očakávania domáca politická a spoločenská kríza, reakcie na teroristický útok proti LGBTIQ+ a najmä  už jeden rok trvajúca ruská invázia na Ukrajine. Množstvo prihlásených textov prišlo aj od regionálnych médií. Oceňujeme, že sa do súťaže prihlásili aj ukrajinské novinárky píšuce pre svoju komunitu na Slovensku v ukrajinskom jazyku.
 

Novinárska cena po prvý krát na RTVS

 
Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 3. mája 2023 na Svetový deň slobody tlače súčasne s odovzdávaním cien v Českej republike.  Slávnostný ceremoniál bude po prvý krát vysielaný naživo vo verejnoprávnej spravodajskej televízii  RTVS :24.
 
Ďakujeme autorom a autorkám, redakciám a ostatným prihlasovateľom za prejavenú dôveru a za podporu kvalitnej žurnalistiky. Má to cenu!
 

späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×