Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

Novinky v Novinárskej cene


Novinárska cena existuje už 12 rokov, za ktorých prešla nielen žurnalistika, ale aj Slovensko dlhú cestu. Preto nastal čas na niekoľko viac či menej viditeľných zmien. Tieto, o ktorých píšeme nižšie, sú asi najvýznamnejšie, a určite im venujte pozornosť.


1. Členenie kategórií.

 
V minulých rokoch sa stávalo, že názvy kategórií pôsobili mätúco. Áno, ak ste redaktor webového portálu, asi by vás v nenapadlo prihlásiť svoje články do kategórie “Najlepší rozhovor v printových médiách” alebo “Najlepší analyticko-investigatívny príspevok v printových médiách”. A predsa tam patrili. Či píšete na web alebo do tlačených novín, vždy ide o text a písanú žurnalistiku, tak sme to tak a nazvali.
 

2. Neobmedzený počet príspevkov

 
Prihlasovanie do Novinárskej ceny mohlo niekedy pripomínať úlohu z kombinatoriky. Tento rok vyskúšame, ako to bude vyzerať bez obmedzení počtu príspevkov na autora. Nie nemusíte prehovárať svojich kamarátov a príbuzných, aby vás prihlásili, ak sa neviete rozhodnúť, ktorý zo svojich desiatich TOP článkov vybrať ( pre bližšie info však pozrite štatút  alebo prihlášku)
 

3. Rozdelenie kategórie Najlepší analyticko-investigatívny príspevok

 
Analýza bola vždy tak trochu v tieni investigatívy, keďže táto má väčšinou viditeľnejší dosah na dianie v spoločnosti. A za tie roky sa na Slovensku nazbieral dostatok príspevkov z oboch typov, preto nastal čas, aby sa osamostatnili. K špecifikácii Najlepšieho analytického príspevku sa vrátime trochu neskôr.
 

4. Formáty prihlásených príspevkov

 
Tento bod je platí už aj viac rokov, ale vzhľadom na príspevky prihlásene po minulé roky asi ostal nepovšimnutý. Týka sa najmä audiovizuálnych príspevkov. Aby sme sa vyhli nekompatibilnosti formátov v rôznych operačných systémoch a prehrávačov, prosíme o zaslanie príspevkov v nasledovných formátoch:
 
Audio: .mp3, .wav
Video: .avi, .mp4, .wmv, .mpeg, .mov 
 

 

5. Zlúčenie kategórií

 Z dvoch fotokategórií vznikla jedna spoločná a z dvoch kategórií pre regionálnu žurnalistiku vznikla rovnako jedna.


Všetko podstatné o súťaži Novinárska cena 2015 nájdete v jej štatúte
 

späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×