Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

Zmeny v novom ročníku súťaže Novinárska cena.


Obyčajne Vám v tomto období oznamujeme začiatok prihlasovania do nového ročníka súťaže Novinárska cena. Tento rok však bude výnimkou a začiatok prihlasovania sme posunuli na 3.1. 2016 s uzávierkou prihlášok 12.2. 2017.

Rovnako v našej súťaži nastane niekoľko ďalších zmien:
 
Minulý rok nebolo žiadne obmedzenie v počte prihlášok. Tento rok sme sa rozhodli pre 2 prihlášky od jedného autora do každej kategórie. Jednu prihlášku však môže poslať aj verejnosť alebo mimovládne organizácie, takže ak ste mali v tomto roku viac ako dve výnimočné práce, môže vás prihlásiť aj kolega, kamarát, brat alebo sestra. V každej porote budú sedieť aj členovia Rady súťaže, ktorí majú žurnalistické vzdelanie alebo pôsobenie. Chceme tým dosiahnut väčšiu transparentnosť rozhodovacieho procesu.
 
V tomto roku nebudeme vyhlasovať kategóriu Cena Google pre mladé talenty dátovej žurnalistiky.
 
Príspevky bude možné posielať LEN ELEKTRONICKY, s výnimkou kategórie Najlepšia fotografia. Stále platí, že videá treba poslať vo formáte .mpeg, .mov a zvukové nahrávky vo formáte .mp3 alebo .wav, prípadne to celé môžete skomprimovať do .zip alebo .rar súboru.
 
Všetky tieto zmeny vedú k skvalitneniu a zefektívneniu celého procesu a aj touto cestou by sme vám radi poďakovali za pochopenie. Čo sa týka vyhlasovania víťazov, môžeme prezradiť len to, že v roku 2017 je už veľmi vysoká šanca iných, a najmä lepších priestorov ako po minulé roky. Viac informácii sa dozviete v našich pravidelných newslettroch. Ak ich nedostávate a chceli by ste, napríklad preto, lebo tam nájdete tie najaktuálnejšie informácie o súťaži, môžete sa prihlásiť tu.

Viac sa o pravidlách prihlasovania dozviete tu.

späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×