Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Správy

Martin Milan Šimečka: Osobnosť slovenskej žurnalistiky


 
Alexej Fulmek, CEO Petit Press
 
Porota v zložení Iveta Radičová, Zuzana Szatmary, Rudolf Chmel a Alexej Fulmek sa rozhodla udeliť cenu Osobnosť slovenskej žurnalistiky Martinovi Milanovi Šimečkovi za dlhodobú profesionálnu úroveň novinárskej práce.  
Porota ocenila najmä celospoločenský prínos novinárskej činnosti Martin M. Šimečku a jeho obhajobu demokratických princípov fungovania spoločnosti. Milan je predstaviteľom kritickej a nezávislej žurnalistiky, ale rovnako aj výborný spisovateľ so silným morálnym akcentom. Vo svojom profesionálnom živote viedol ako šéfredaktor tri redakčné kolektívy (Domino fórum, denník SME a Respekt). Pred Nežnou revolúciou publikoval v samizdate a po revolúcii v mnohých novovznikajúcich slobodných médiách.

čítaj viac

Novinárska cena 2023 uzavrela prihlasovanie do 20. ročníka súťaže


​Prihlasovanie príspevkov do jubilejného ročníka súťaže Novinárska cena je uzavreté. Novinári, novinárky, redakcie, občania a občianky poslali do 11 žánrových kategórií písanej aj audiovizuálnej žurnalistiky 380 prihlášok od 202 autorov a autoriek z viac ako 50 redakcií a portálov. V súťaži majú rovnocenné zastúpenie televízne a rozhlasové redakcie, printové aj elektronické médiá s regionálnym aj celoslovenským pokrytím.

čítaj viac

Ota Plávková – nezlomená


Ota Plávková sa narodila v roku 1926. Detstvo prežila v Banskej Bystrici v období demokratickej medzivojnovej Československej republiky, mladosť v ľudáckom režime vojnovej Slovenskej republiky a dospelosť v totalitnom komunistickom režime. Vytúženú slobodu a zažila až v dôchodkovom veku. Zomrela v roku 2002 v Bratislave.

čítaj viac
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×